Jak čistit s Petosanem

Zubní onemocnění je nejčastěji diagnostikovaným zdravotním problémem na veterinárních klinikách a ovlivňuje jak celkový zdravotní stav, tak i kvalitu života našich psů. Zdaleka nejlepším způsobem, jak předcházet onemocněním zubů, je každodenní čištění zubů našich psů.

Čisticí program
V sadě čtyř videí si klademe za cíl pomoci majitelům psů zvládnout čištění zubů způsobem, který z něj udělá pozitivní zkušenost jak pro zlepšení vazby, tak pro udržení zdraví vašeho psa. Zdravý pes je šťastný pes.
 
 • Krok 1

  V prvním kroku nechejte psa zvyknout na manipulaci s jeho tlamou. Nastavte mu ruku a odměňte, když na ni položí hlavu. Postupně odměňujte až po delší době.

 • Krok 2

  Naneste malé množství Petosan zubní pasty na ukazováček a nechejte psa pastu slízat. Jemně posunujte prst podél zubů a dásní, aby si pes zvykl.

 • Krok 3

  Opakujte postup s použitím Petosan zubního kartáčku na prst tak, abyste setřeli zubní plak z povrchu zubů a dásní. Psa nenuťte a vždy čistěte jen tam, kam pes dovolí. Provádějte pravidelně a psa odměňujte.

 • Krok 4

  Seznamte psa s dvouhlavým zubním kartáčkem, který umožňuje čistit jedním pohybem vnitřní a vnější plochu současně. Naneste pastu na kartáček a psa ji nechte slízat. Kartáček posunujte pomalu a jemně podél zubů.

 
Buďte trpěliví a každý den postup opakujte.

Až  95 %  psů si nechá vyčistit zuby, pokud se k nim přistoupí podle našeho programu.